Svatby

Gape svatby

Kolik stojí koordinace svatebního dne?

Svatební koordinátor je profesionál, jehož zkušenosti s pořádáním svateb může využít každý. Jde jen o to, vybrat si z nabídky služeb: pomůže i nejlevnější varianta – několikahodinová konzultace s přípravou harmonogramu svatebního dne.
Svatební den je jedinečná událost, ale zároveň s sebou přináší mnoho starostí. Maličkostí, které mohou narušit hladký průběh, a nečekané problémy bohužel nejsou výjimkou. Jak všechno dobře zvládnout a jak si svatební den naplno užít bez stresu? Odpověď je jednoduchá: využijte rad zkušených profesionálů – svatebních koordinátorů. Vy svůj svatební den pořádáte poprvé, oni mají několikanásobné zkušenosti…

Kdo je svatební koordinátor

Funkce koordinátora ve svatební den může mít mnoho podob. Nejčastěji spolupracuje s dodavateli, stará se o hladký průběh příprav i samotného obřadu, přebírá svatební dary, vítá svatebčany, postará se o bezproblémový přesun svatebčanů na místo konání svatebního obřadu apod. Každá svatba je jedinečná, proto je naprosto nezbytný individuální přístup koordinátora.
Na trhu existuje pestrá nabídka firem, které se zabývají koordinací svatebního dne. Pokud nevíte, podle čeho vybírat, zajímejte se o proškolení koordinátorů a o certifikaci. Existuje evropská asociace svatebních koordinátorů, která tyto certifikáty uděluje. Takový svatební koordinátor je sázka na jistotu a kvalitu.

Cena dle rozsahu služeb

Cena se odvíjí od toho, jaký rozsah služeb si vyberete a také od velikosti a náročnosti svatby. Svatební agentura GaPe nabízí několik praktických variant za atraktivní ceny.

Koordinátor – „přítel“

je služba pro všechny, kdo nechtějí mít na svatbě cizího člověka, ale přesto si chtějí nechat poradit od zkušených profesionálů. Při setkání s agenturou proběhne pouze konzultace a pomoc s přípravami na svatbu. Na zhruba dvouhodinové konzultaci lze připravit svatební harmonogram. I toto setkání se může stát klíčové pro klidný průběh svatebního dne.
Koordinace svatebního obřadu zahrnuje konzultaci před svatbou a přibližně 2-3 hodiny práce koordinátora přímo v místě obřadu. Zajistí hladký průběh doby před svatbou – od vítání hostů, rozdávání vývazků, kontroly výzdoby až po spolupráci s oddávajícím a s matrikářem.

Koordinaci svatebního obřadu celodenní zvolí ten, kdo chce bezstarostně a bez stresu prožít i zbytek svatebního dne. Tuto službu se vyplatí vybrat zejména při velkých svatbách. Zde má koordinátor navíc na starost usazování hostů podle zasedacího pořádku, svatební zvyky a další. Jeho práce končí většinou po prvním novomanželském tanci.
Koordinace svatebního dne – bez omezení.

Koordinátor se navíc postará také o bezproblémový průběh fotografování, ale především – spolupracuje s manažerem restaurace a podle pokynů novomanželů kontroluje účet v restauraci dle zadaných limitů. Stará se o platby dodavatelům, hudebníkům a koordinuje odvoz hostů, rozdání výslužek apod. Plně k dispozici vám bude až do konce svatebního veselí. Veškeré starosti předáváte spolehlivé osobě a můžete si naplno užívat krásu svatebního dne.

Ceník

Podle velikosti svatby se zvolí počet koordinátorů. Za jednoho zaplatíte 300 Kč/ hodinu, což je velice příznivá cena. Pokud dáte přednost pouze dvou až tříhodinové konzultační schůzce před svatbou, zaplatíte 600 Kč. Konkrétnější informace naleznete na www.gapesvatby.cz.